Λουκέτο βάζουν οι εργαζόμενοι, στο Δήμο Φυλής, την Παρασκευή, 2 Μαρτίου
Nα κηρύξει αποχή για την Παρασκευή, 2 Μαρτίου, το Σαββατοκύριακο 3 - 4 Μαρτίου και να συγκαλέσει γενική συνέλευση τη Δευτέρα, 5 Μαρτίου, στις 8 π.μ., αποφάσισε το Διοικητικό Συμβούλιο του Σωματείου των εργαζομένων στο Δήμο Φυλής. Στη σχετική ανακοίνωση αποδίδει ευθύνες στη διοίκηση του Δήμου Φυλής για τη καθυστέρηση στην καταβολή του μισθού μηνός Φεβρουαρίου. "Παρ' όλες τις κινητοποιήσεις μας το πρόβλημα της πληρωμής μας δεν έχει επιλυθεί. Οι ευθύνες της Διοίκησης είναι τεράστιες. Δεν φτάνει που έχει καταντήσει ο μισθός μας να είναι επίδομα ακόμα και αυτός δεν μας καταβάλλεται. Απαιτούμε την πληρωμή μας", τονίζουν οι εργαζόμενοι.
0
comments:
Δημοσίευση σχολίου
Follow:
●Το έθιμο της Λιτάνευσης της εικόνας την Μονής Κλειστών
● Ο Αργύρης Αργυρόπουλος σκιαγραφεί την προσωπικότητα και το έργο του Δημάρχου Φυλής Νικολάου Λιάκου
● O Αργύρης Αργυρόπουλος εικονογραφεί την ιστορία του Ζεφυρίου (δείτε το παρακάτω βίντεο)
● Στα πρότυπα της HIRIYA του Τελ Αβιβ η αποκατάσταση της Χωματερής στη Φυλή, υποστηρίζει ο Δήμαρχος Φυλής Χρήστος Παππούς. Δείτε το βίντεο της επίσκεψης του Δημάρχου που επιμελήθηκε ο Αργύρης Αργυρόπουλος.
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου