Έχει ...ξεχάσει τι θα πει γκολ, στο πρωτάθλημα, ο Θρασύβουλος...

To τελευταίο γκολ του Θρασύβουλου το είχε αφιερώσει, πέρσι, ο Ζαχαρόπουλος
Σεφτέ στον βαθμολογικό πίνακα έκανε ο Θρασύβουλος, μετά το 0-0 με τον Πανθρακικό στη Φυλή, το βράδυ της Δευτέρας (28/11). Ένας βαθμός σε πέντε αγώνες δεν θεωρείται καλή συγκομιδή, αλλά ας ελπίσουμε ότι τα πράγματα θα πάνε καλύτερα, μιας και είναι το δεύτερο, συνεχές, θετικό αποτέλεσμα, μετά τη νίκη, με 1-0, στο Κύπελλο, επί της Νίκης Βόλου. Εν τω μεταξύ συνεχίζεται η παρατεταμένη αφλογιστία στο πρωτάθλημα, όπου πλέον ο Θρασύβουλος συμπλήρωσε 505 λεπτά χωρίς γκολ και ουσιαστικά έχει ...ξεχάσει ποιος είναι ο σκοπός του παιγνιδιού. Η τελευταία φορά που είδε την μπάλα στο .πλεκτό (σε αγώνα πρωταθλήματος) ήταν στο ματς της τελευταίας αγωνιστικής, στην περασμένη football league( 15 Μαΐου 2011), με αντίπαλο την Καλλιθέα. Τότε, είχε νικήσει με 2-1, με τον Ζαχαρόπουλο να βάζει δύο γκολ, στο 6ο και το 25ο λεπτό.